Nejčastější otázky a odpovědi

Umístění vily Salty Lobos 

Vila leží v malé vesničce Luces na severu Španělska poblíž pobřeží AtlanAckého oceánu. Nejbližší obchod, bankomat, lékárna jsou v dochozí vzdálenosA cca 2 km od baráku v městečku Lastres. Tam je i nejbližší pláž, kde se můžete vykoupat. Větší supermarket pak najdete 10 minut autem po dálnici. Nejbližší surf spot je taktéž cca 10 minut autem. Proto je auto u nás celkem důležitou podmínkou Vaší dovolené. V rámci organizovaných kempů je doprava na surfspoty, nákupy a jiné výlety v ceně kempu. 

Jak se k nám dostat 

Cestu můžete absolvovat letecky či autem. V okolí jsou 3 letiště, Bilbao, vzdálené cca 250 km, Santander: 150 km a Oviedo (Asturias) : 80 km. Všem hostům doporučuji, půjčit si auto na letiště. My nemůžeme zaručit, že pro Vás budeme mít řidiče s autem, který Vás kdykoli odveze kam budete chWt. Proto je lepší, mít svůj vůz ať jste svobodní a Vaší dovolenou si užijete na maximum. Na www.rentalcars.com si můžete půjčit auto rovnou na letišě. Pokud si auto půjčíte, můžete k němu půjčit i auto sedačku, pokud je potřeba. V rámci služeb Salty Lobos Vám můžeme nabídnout transfer z letiště a na letiště, pokud jste se rozhodli k nám dojet bez auta. V případě předchozí domluvy Vám zařídit i řidiče (cena se pohybuje kolem 0,5,- Eur za 1 km. Transfery z leAšť jsou potom neceněné dopředu podle vzdálenosti letiště. V rámci organizovaných kempů není transfer z letiště a na letiště v ceně kempu. Ovšem doprava na pláže, nákupy a výlety je zahrnuta do každé ceny kempu.

Ubytování 

Naše vila má celkem tři patra a mnoho z prostor jsou sdílené. V přízemí najdete kuchyň, společenskou místnost a společnou koupelnu se sprchovým koutem a wc. V prvním patře jsou pak dva dvoulůžkové pokoje a jeden třílůžkový, které mají společné wc a koupelnu na chodbě. Další dva dvoulůžkové pokoje mají vlastní koupelnu a wc. Ve druhém patře jsou pak dva dvoulůžkové pokoje, jeden čtyřlůžkový a jeden pěAsložkový pokoj. Všechny tyto pokoje mají společnou koupelnu se sprchovým koutem a wc. Všechny společné prostory včetně koupelen a toalet jsou každý den uklízeny a jsou v perfektním stavu.

Stravování 

Na Salty Lobos máme plně vybavenou sdílenou kuchyni, se vším moderním vybavením. K dispozici je Vám trouba, mikrovlnka, sporák, základní mixér a všechno možné nádobí. Venku mám velký plynový gril, který si můžete po předchozí domluvě kdykoliv zapůjčit a využít. Ve vesnici, kde je surgouse umístěn není žádná restaurace. Nejbližší možnost je v 2 km vzdáleném městečku Lastres, kam vede příjemná procházka cca 30 minut pomalé chůze. V rámci našich služeb si na surgousu můžete objednat snídani, večeři či polopenzi od našich skvělých kuchařů. Při objednání na celý týden je cena za polopenzi 14,- Eur. Pokud si budete objednávat zvlášť je cena za snídani 6,- Eur a za večeři 11,- Eur. V neděli jsou všechny obchody s potravinami ve Španělsku zavřené. A vzhledem k tomu, že nástupním dnem kempů jsou většinou neděle, doporučujeme alespoň na neděli a pondělí jídlo od nás zajisAt. Jídlo se objednává alespoň den dopředu, aby mohli kuchaři vše zavčas připravit. Stravu můžete objednat již společně s ubytováním prostřednictvím emailu. Po předchozí domluvě jsme schopni zajisAt i vegetariánskou verzi stravování. 

Lekce 

Surfové lekce probíhají na pláži Playa de Espasa ve španělské surfové škole Marejada, 17 km od baráčku. Ve škole na pláži je všechno potřebné k lekcím. Tedy neopreny a surfové prkna. Vy potřebujete jen plavky, něco k pití a opalovací krém. Hned vedle školy jsou veřejné záchody a klasické plážové chiringuito (bar), kde si můžete dát něco na zub a pití. Ceny dvouhodinový lekcí s vybavením jsou 28,- Eur. Ceny za lekce v rámci kempu jsou obsaženy v cenách kempů. 

Surf camp 

Každé léto pořádáme Salty Lobos kempy a také kempy ve spolupráci s českými i slovenskými cestovkami. Naše kempy najdete buď na našem webu www.saltylobos.com a nebo na našem FB Salty Lobos v událostech. Pokud Vám nevyhovují termíny našich kempů, podívejte se na stránky surfandtravel.cz nebo cestovky Layno Tour, www.laynotour.cz, kde najdete kempy pro tento rok. 

Nástupní den kempů 

Kempy pořádáme od neděle do neděle. Začínají vždy v neděli večer seznamovačkou a končí v sobotu rozlučkovou párty v neděli je odjezd. Datumy co jsou na FB sedí se začátkem a koncem campu. 

Co nabízíme kromě surfování

Kdyby jste se u nás nudili, tak to bude jen na chvilku, protože toho pro Vás máme spousty. K baráku náleží rozlehlá zahrada, kde je jógová teráska, volejbalové\nohejbalové hřiště, prostor na workout, ale i parádní chill ve stínu stromů. Zadarmo k zapůjčení máme jógové matky, kola a skateboardy, činky. Můžete si zahrát fotbálek, dát pivo v našem baru nebo chillovat v hamace. Pěšky můžete dojít do historického přístavního městečka Llastres nebo na útesy pod maják. Nedaleko je také schovaný malý vodopád a dinosauří stopy. 

Výlety 

Rádi Vám doporučíme místa na ty nejkrásnější místa. Z těch nejlepších můžeme prozradit například treky v Picos de Europa, údolí Covadonga, překrásné útesy Cabo Vidio, historická městečka Ribadesella a Llanes, atd. 

Půjčovna surfů

Ano máme také půjčovnu vybavení. Pokud budete chtít jít do vody bez instruktora a nemáte své vlastní vybavení, nevadí. Všechno Vám půjčíme.

Počasí 

Nejteplejší měsíce jsou červenec, srpen a září. To neznamená, že ostatní měsíce je zima, ale počasí je o něco více proměnlivější, přece jen jsme umístěni uprostřed Biskajského zálivu. Každopádně doporučujeme si s sebou k nám vzít i něco teplejšího a něco do deště. Jsme mezi oceánem a horami Picos de Europa, které dosahují přes 2500m nad mořem, proto je počasí různé a my budeme rádi, když budete připraveni na všechno. 

Placení, záloha 

Informace o zaplacení členského příspěvku(zálohy), dostane každý do emailu. Záloha činní vždy 3000,- Kč nebo 120 ,- Euro na osobu. Na náš český nebo eurový účet. Zbytek částky se platí na místě v Eurech nebo v hotovosti.